ПРЕЗИДЕНТ ГРЕЦІЇ ВІДВІДАВ МУЗЕЙ РІДКІСНОЇ КНИГИ НДУ ІМЕНІ М.ГОГОЛЯ

17 квітня 2008 року

Президент Грецької Республіки пан Каролос Папуліас здійснив триденний візит в Україну 15-17 квітня 2008 року.  У Києві пан Президент мав зустріч у Будинку Городецького з Президентом України паном Віктором Ющенком. Два Президенти обговорили, в надзвичайно теплій атмосфері, питання подальшого поглиблення відносин між двома країнами, регіональні міжнародні питання й відносини з Європейським Союзом.

Пан Президент відвідав історичне місто Ніжин, яке має особливе значення для історії еллінізму, оскільки було важливим торговельним центром XVII - XVIII ст. завдяки діяльності грецьких комерсантів, таких як брати Зосими, Різарії, Зой Капланіс та інші видатні греки, просвітителі й меценати, що зробили визначний внесок у розквіт міста й водночас були великими благодійниками Греції. В Ніжині Президента Грецької Республіки зустрів Міський голова пан М.В.Приходько, далі пан Президент відвідав грецьке кладовище, де поклав вінок на родину могилу братів Зосимів і був присутній на літії, яку відслужив архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. Після цього відбулись екскурсія по історичних місцях, пов’язаних з ніжинськими греками, відвідання Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя й зустріч у мерії міста Ніжина з грецькою громадою та міською радою.

В Музеї рідкісної книги пана Президента зацікавили унікальні видання грецьких античних авторів, що колись належали бібліотеці Ніжинського грецького Олександрівського училища та книги, надруковані коштом грецьких меценатів. Пан Каролос Папуліас познайомився також з виставкою, що розповідає про життя та просвітницьку діяльність грецьких патріотів братів Зосимів. Університетській бібліотеці пан Президент передав дарунок – розкішно оздоблені альбоми з історії грецького мистецтва.

Під час відвідання Музею рідкісної книги

Покладання квітів на могилі братів Зосимів на грецькому кладовищі Ніжина

Переглядів 1410
Betboo