01 May 2023
    Проєкт «Життя, обірване війною: книга пам’яті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.    Кожне життя безцінне, біль невгасимий, але пам’ять вічна і надія горить у наших серцях. І нехай це полум’я горітиме вічно, щоб нічого

Корпоративна діяльність

Книжкові пам'ятки України

В Україні стартував новий корпоративний проект «Книжкові пам'ятки України»

Бібліотека імені академіка М.О.Лавровського НДУ імені Миколи Гоголя приєдналася до наково-дослідного корпоративного проекту "Книжкові пам’ятки України"

Під час проведення Третіх міжнародних книгознавчих читань «Стародруки і рідкісні видання в університетській бібліотеці», що відбулися 15-17 вересня 2015 року на базі Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, д-р іст. наук, директор Інституту книгознавства Національної Бібліотеки України імені В. Вернадського Галина Ковальчук презентувала новий корпоративний науково-дослідний проект «Книжкові пам’ятки України», розроблений спільно з д-ром наук із соціальних комунікацій, керівником Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій НБУВ Катериною Лобузіною.

Мета наукового проекту: надати можливість користувачам – спеціалістам відділів рідкісних книг бібліотек України – розподілено формувати записи для спільної бази даних реєстру книжкових пам’яток з метою формування у майбутньому єдиного електронного ресурсу «Державного реєстру книжкових пам'яток України».

В якості першого кроку пілотного проекту було поставлено завдання – зібрати інформацію про примірники прижиттєвих видань Т.Г.Шевченка у бібліотеках України. Зауважимо, що ідея такого проекту отримала принципову підтримку учасників численних науково-методичних семінарів, організованих НБУВ для  бібліотечних фахівців різних рівнів – вузівських бібліотек та мережі академічних бібліотек. Відзначення 200-річного ювілею Тараса Шевченка дозволило ще раз пересвідчитись, що прижиттєві видання цього класика української літератури є беззастережно книжковими пам’ятками державного значення. Наступними кроками проекту стане ведення баз даних посмертних видань Т.Г.Шевченка (до 1923 р.), видань Івана Федорова, інкунабул (видань XV ст.), палеотипів, кириличних стародруків XVІ-XVІІІ ст. та інших груп видань. 

Інформація про проект представлена на порталі НБУВ в рубриці «Історико-культурні ресурси» (http://nbuv.gov.ua/node/1540).

На сьогоднішній день учасниками проекту зареєстровані:

•Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

•Наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна

•Національна історична бібліотека України

•Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І.Мечникова

•Бібліотека імені академіка М.О.Лавровського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

 За матеріалами офіційного сайту Національної Бібліотеки України імені В.Вернадського http://nbuv.gov.ua/

Проект ELibUkr - «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»

 Проект ELibUkr - «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»

Вітаємо Бібліотеку імені академіка М.О.Лавровського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя з приєднанням до проекту ELibUkr - «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»

ELibUkr – інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України. Метою проекту є забезпечення доступу до світової наукової інформації, створення власних академічних ресурсів, а також інтеграція української науки та бібліотечної справи у світову наукову комунікацію.

Відтепер у проекті 29 учасників – провідних університетів та академічних бібліотек України. Бажаємо плідної співпраці!

Про проект докладніше: http://www.elibukr.org/

Перелік учасників проекту можна переглянути за посиланням: http://www.elibukr.org/uk/pro-proekt/uchasniki-proektu.html

Переглядів 4253