Видання бібліотеки

Видання бібліотеки

до 200-річчя заснування бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Каталог книжкової виставки

Переглянути >>>

Працівниками сектору наукової бібліографії підготовлено черговий випуск краєзнавчого видання «Ніжинська вища школа: викладачі і випускники» : календар знаменних і пам’ятних дат на 2023 рік.

Щорічник містить біобібліографічні матеріали про видатних науковців і випускників, починаючи з їх шісдесятиріччя, які зробили вагомий внесок у розвиток Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. 

 Ознайомитися з Календарем >>>

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2022 рік «Ніжинська вища школа: викладачі і випускники» надає інформацію про видатних людей, чиє життя та діяльність пов’язані з Ніжинською вищою школою. Серед них - викладачі-ювіляри, які працюють і нині, також видання репрезентує педагогів минулого, що залишили помітний слід в історії університету. До щорічника увійшло 174 персоналії. Кожна персоналія доповнена короткими біографічними відомостями та вміщує інформацію про наукові, творчі здобутки. Упорядники дотримувались визначення дат за Григоріанським календарем (новим стилем).

Щорічник адресований науковцям, викладачам-педагогам, студентам та всім, хто цікавиться історією Ніжинської вищої школи.

Переглянути>>>

17 листопада 2021 року виповнюється 165 років від дня народження Франца В’ячеславовича (Станіславовича) Режабека (1856–1920) – відомого українського історика-античника, професора кафедри загальної історії Ніжинського історико-філологічного інституту князя Безбородько.

Переглянути >>>