01 May 2023
  Проєкт «Життя, обірване війною: книга пам’яті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Кожне життя безцінне, біль невгасимий, але пам’ять вічна і надія горить у наших серцях. І нехай це полум’я горітиме вічно, щоб нічого подібного більше не повторилося
26.10.2025

Ніжинська вища школа: від Гімназії вищих наук до університету

Бібліотека імені М. О. Лавровського продовжує цикл книжкових виставок до 220-річчя Ніжинської вищої школи під спільною назвою «Ніжинська вища школа: від Гімназії вищих наук до університету». У читальному залі №2 бібліотеки університету організовано тематичні експозиції, присвячені ювілейній даті.

Виставка «Науковий потенціал Ніжинської вищої школи» презентує наукові досягнення, публікації та розробки науковців університету, знайомить відвідувачів – студентів, викладачів та всіх зацікавлених – з результатами їхньої діяльності й сприяє популяризації наукових здобутків університетської спільноти.

На виставках представлено монографії, навчальні посібники, методичні матеріали, практикуми, довідники та статті у фахових виданнях з різних галузей знань. Ці видання – результат активної науково-дослідної роботи викладачів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Виставка яскраво демонструє високий рівень наукової діяльності університету, утверджує його статус як осередку освіти, науки й культури та сприяє поширенню інтересу до наукових досліджень серед студентів, викладачів і гостей університету.

Виставка «Видатні випускники Ніжинської вищої школи: гордість та натхнення» відкрито у читальному залі №3 бібліотеки.

Експозиція присвячена творчому й науковому доробку видатних вихованців нашого славетного вишу, які своєю діяльністю прославили Ніжинську вищу школу в Україні та далеко за її межами. Виставка охоплює кілька тематичних розділів:

«Класики з ніжинською душею» – твори Миколи Гоголя, Євгена Гребінки, Леоніда Глібова та інших літераторів, чиї імена нерозривно пов’язані з історією Ніжинської вищої школи.

 «Слово, що творить світ» – книги сучасних письменників,     журналістів і  культурних діячів – випускників НДУ імені Миколи Гоголя, серед яких відомий український прозаїк, журналіст, поет і кіносценарист Євген Гуцало,  лауреат Шевченківської премії, поет Леонід Горлач, український письменник і кінодраматург Юрій Збанацький та інші.

Ця виставка – не лише вшанування пам’яті видатних особистостей, а й джерело натхнення для нинішніх студентів і молодих науковців. Вона переконливо демонструє, який потужний творчий і науковий потенціал закладено в кожному, хто стає частиною великої родини Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Запрошуємо до бібліотеки. Приходьте, щоб відчути дух творчості, наукового пошуку й ніжинських традицій, що надихають уже понад два століття.

Переглядів 126