01 May 2023
  Проєкт «Життя, обірване війною: книга пам’яті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Кожне життя безцінне, біль невгасимий, але пам’ять вічна і надія горить у наших серцях. І нехай це полум’я горітиме вічно, щоб нічого подібного більше не повторилося
Новини бібліотеки

Новини бібліотеки

Друзі, у нас є велика мрія до дня народження бібліотеки, яка буде нездійсненною без вашої допомоги! Шляхетна традиція дарування книжок була започаткована першим почесним попечителем і меценатом Гімназії графом Олександром Кушелєвим-Безбородьком ще майже 205 років тому. Саме він подарував бібліотеці нашої «alma mater» першу колекцію книжок, що зберіглася до сьогодні. Цим…
Мова – духовне багатство народу. Щоб любити – треба знати,а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити. Василь Сухомлинський   З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови працівники сектору наукової бібліографії бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя підготували рекомендаційний список…
Міжнародний день рідної мови, який відзначається щорічно 21 лютого, був проголошений ЮНЕСКО в 1999 році з метою привернення уваги до проблеми збереження мовного різноманіття та підтримки мов, що перебувають під загрозою зникнення. Цей день підтримує ідею рівності та права кожної людини на використання своєї рідної мови, в тому числі в…
Щорічно 20 лютого, згідно з Указом Президента України №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», відзначають День Героїв Небесної Сотні. Долучаючись до вшанування пам’яті загиблих учасників Революції Гідності, працівники бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «Пам’яті Героїв Майдану», яка експонується у читальному залі для наукової…
Гостьова лекція – це сучасний формат проведення навчального заняття Здобувачів освіти 2 курсу КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтва імені Марії Заньковецької» спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» в рамках навчальної дисципліни «Менеджмент соціокультурної діяльності» та тематики лекційного заняття «Сучасні інструменти бібліотечної справи» гостинно прийняла у себе бібліотека Ніжинського державного університету…
Пропоноване видання є своєрідним щоденником облоги міста Чернігова та окупації Чернігівської області російськими військами у лютому - квітні 2022 р. Це збірка свідчень очевидців окупації та облоги, які промовляють до читача різними голосами: цивільних жінок і чоловіків різного віку, з різною освітою та професійним досвідом, з різними релігійними переконаннями й…
Колектив бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя висловлює щирі співчуття та розділяє скорботу у зв’язку зі смертю мудрого Вчителя, потужного українського науковця, педагога  Григорія Васильовича Самойленка. Наша бібліотека в особі Григорія Васильовича втратила доброго, щирого друга та надійного порадника. Без перебільшення можемо сказати: він працював завжди. Навіть під час…
1. Калюжна Д. В. Фотосинтетична продуктивність та врожайність пшениці озимої залежно від передпосівної обробки насіння екстрактом вівса посівного: кваліфікаційна робота … магістра : 091 / Д. В. Калюжна, наук. керівник В. М. Гавій ; МОН України, Ніжинський держ. ун-т імені Миколи Гоголя, ННІ ПММБНІТ. – Ніжин, 2024. – 58 с.…
29 січня 1918 року відбулася надзвичайно важлива подія в українській історії – Бій під Крутами. Справжні українці вбачають у цій події не трагедію трьох сотень юнацьких життів, а акт відновлення цілої нації у змаганні за Незалежність. Адже українську націю почали творити Герої під Крутами, перші кіборги України. 29 січня виповнюється…
27 січня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голокосту – однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.  Під час Другої світової війни шість мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них…