17.09.2021

Ім’я відоме та авторитетне

(до 60-ліття наукової діяльності  професора Г.В. Самойленка)

24092021 У вересні 2021 р.  виповнюється 60 років науково-педагогічної    діяльності доктора філологічних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри  слов’янської  філології, компаративістики та перекладу ННІ філології, перекладу та журналістики професора Григорія Васильовича Самойленка.

 Від 1970 року, після закінчення аспірантури в Київському університеті імені Т.Г.Шевченка, він натхненно трудиться на педагогічній ниві, віддаючи свої знання студентам, щедро ділиться творчими задумами та ідеями з аспірантами та колегами, перебуває в постійному дослідницькому пошуку, всі сили покладаючи на вівтар науки.

На філологічному факультеті   Ніжинського державного педагогічного інституту імені М.В. Гоголя  Григорій  Васильович формується як відомий учений у нашій країні й поза її межами, пройшовши шлях від викладача до завідувача кафедри російської й зарубіжної літератури та історії культури (нині кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу). Упродовж 20 років Г.В.Самойленко  був  деканом філологічного (історико-філологічного) факультету. Своєю багаторічною діяльністю Григорій Васильович зробив вагомий внесок у розбудову одного з найдавніших вишів України, відроджуючи його історико-філологічні традиції та виховуючи покоління студентів і науковців. Професор Г.В.Самойленко, відомий у широких колах науковців та освітян, є авторитетним ученим, спектр його наукових зацікавлень охоплює літературознавство, історію літератури й культури, літературну бібліографію, методику середньої та вищої школи, літературно-мистецьке краєзнавство.

Його перша стаття «Із історії перекладу вірша Т.Г.Шевченка «Заповіт» російською мовою» надрукована 1961 р. у збірнику студентських наукових праць Київського університету «Голос Шевченка над світом».

Результатом невтомної діяльності Григорія Васильовича є понад 65 монографій та навчальних посібників, більше ніж 500 наукових праць і десятки випусків наукових збірників за його редагуванням. Неоціненним здобутком вітчизняної науки є сформована вченим наукова школа і створений науково-методичний центр регіонального вивчення культури Поліського краю.

Шанобливо схиляємо голову перед учителем і вченим та висловлюємо почуття вдячності за невсипущу педагогічну працю й натхненний поступ у розбудові української  науки. Бажаємо невичерпних творчих сил, наснаги та нових наукових здобутків.

Колективи  навчально-наукового інституту  філології, перекладу та журналістики та бібліотеки імені М.О. Лавровського  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

 

Переглядів 40
Betboo