01 May 2023
    Проєкт «Життя, обірване війною: книга пам’яті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.    Кожне життя безцінне, біль невгасимий, але пам’ять вічна і надія горить у наших серцях. І нехай це полум’я горітиме вічно, щоб нічого
15.11.2023

Різноманіття поетики Ольги Пилипчук

 

 

Українці! Звертаюсь до Вас!

Збережім історичну державу.

Повернімо і Крим, і Донбас –

Все це наше! Навіки й по праву!

 

О. Пилипчук 

 

 

     

У вересні 2023 року пішла у засвіти Ольга Андріївна Пилипчук – українська поетеса, членкиня Національної спілки журналістів України, Спілки літераторів «Славутич» та Полтавської спілки літераторів. Вона народилася 10 вересня 1941 року в хуторі Мотронівка, який осяяний славою Пантелеймона Куліша і Ганни Барвінок. На Чернігівщині пролетіли її дитячі та шкільні роки. Здобувши медичну освіту, працювала в Олевському районі на Житомирщині. Тривалий час проживала на Полтавщині. Авторка більше п’ятидесяти художніх книг: поезія, проза та публіцистика.

Частинку скарбниці її талановитих напрацювань отримала бібліотека Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Тому з глибокою вдячністю за витончений дар від нашої землячки, ми висловлюємо велику повагу до тієї, чия краса та глибина поетичної думки відчувається у кожному рядку її творінь. У своїх текстах Ольга Андріївна оспівувала святе поняття матері (збірка «Найсвятіша»), незламність духу українського народу (збірки «Буремні роки України», «Нескорена Україна») та у своїй чарівній манері знайомила із загадковими пейзажами Чернігівщини (збірки «Їду в Мотронівку», «Борзнянським шляхом»). Ці книги – не просто слова, вони стали віконцем у світ її душі. Нехай її літературна спадщина продовжує розквітати в серцях тих, хто в неї поринає як в унікальний сад мудрості та краси!

 

 

pilip

 

Переглядів 168