01 May 2023
  Проєкт «Життя, обірване війною: книга пам’яті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» започаткований бібліотекою університету з метою вшанування та збереження пам’яті про всіх загиблих студентів, випускників, співробітників та викладачів внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Кожне життя безцінне, біль невгасимий, але пам’ять вічна і надія горить у наших серцях. І нехай це полум’я горітиме вічно, щоб нічого подібного більше не повторилося

«Полинь душею до душі моєї»

До 80-річчя від дня народження Євгена Пилиповича Гуцала (1937 - 1995),

відомого українського письменнтка, журналіста, поета, кіносценариста.

 

Що я читаю? Читанку природи й апокаліпсис миру та війни,

вивчаю хрестоматію народу і віршами захоплююсь весни, -

писав Євген Гуцало в книзі поезій «Час і простір». 

 

14 січня 2017 року виповнилося 80 років від дня народження відомого українського письменника, журналіста, поета, кіносценариста, неординарного новеліста Євгена Гуцала (1937-1995). Ближче ознайомитись з цікавою, неперевершеною прозою, доторкнутися до ніжних поетичних струн, відчути справжній глибокий патріотизм майстра слова користувачі зможуть, переглянувши книжкову виставку «Полинь душею до душі моєї».

 

 

001

Гуцало, Євген Пилипович.

Твори : В 5-ти томах. Т. 1 : Оповідання : Новели / Є. П. Гуцало ; ред.-упоряд.  М. Н. Москаленко ; авт. вступ. ст. В. В. Плющ. - К. : Дніпро, 1996. - 454 с

 Экземпляры: всего:35 - аб(27), ав(2), Ч.З.№3(4), фб(1)

До першого тому творів визначного українського письменника, лауреата Державної премії України ім.  Т.Г.Шевченка, увійшли найкращі його оповідання та новели з книжок, опублікованих упродовж трьох десятиліть.

 

 

002

Гуцало, Євген Пилипович.

Позичений чоловік : роман / Є. П. Гуцало. - К. : Знання, 2012. - 383 с. - (Скарби української літератури)

Экземпляры: всего:1 - Ч.З.№3(1).

Роман «Позичений чоловік» поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка. Навколо головного героя роману Хоми Прищепи – «дивака і характерника, гуманіста й пройдисвіта, джигуна і мудреця» - розгортається каскад неймовірних пригод. Та захоплюючись несподіваними поворотами сюжету, кумедними ситуаціями, в які потрапляє наш герой, ми розуміємо, що насправді головною дійовою особою в романі є дух українства, українська вдача. Вражає мова, якою написано роман, - неперевершена й органічна, сповнена неповторних прислів’їв та приказок, діалектизмів та словотворів, мова розмаїта й незнищена, як незнищені уява й талант нашого народу.

 

 

003

Гуцало, Євген Пилипович.

Скупана в любистку : Оповідання та повість / Є. П. Гуцало. - К. : Молодь, 1965. - 270 с

Экземпляры: всего:3 - КСХ(2), Ч.З.№3(1).

«Скупана в любистку» - нова книжка Євгена Гуцала, куди ввійшли оповідання, новели та повість, написані останнім часом. Герої творів – наші сучасники. Вони працюють, люблять, творять. У творах відчувається подих Поділля, неповторні риси подолян, особливості їхньої мови.

 

 

004

Гуцало, Євген Пилипович.

Скажений чорнобильський собака : вибрані твори / Є. П. Гуцало. - К. : Знання, 2014. - 221 с. - (Скарби)

Экземпляры: всего:1 - Ч.З.№3(1).

У наведених творах Євгена Гуцала (1937-1995) перед нами постає життя хлопчиків і дівчаток, сповнене захоплюючих пригод, мандрівок, несподіваних зустрічей та вчинків, складних, нерідко драматичних, а часом і кумедних ситуацій, зухвалих витівок – усього того, що творить неповторний світ дитинства. Читача захоплює цікавий сюжет, який стрімко розвивається і тримає в напрузі, а головне – дух благородства, здатність юних щиро співчувати, проявити наполегливість, волю і попри всілякі перешкоди прийти на допомогу слабшому. Приваблює також сповнена гармонії та поезії мова письменника.

 

 

005

Гуцало, Євген Пилипович.

Напередодні нинішнього дня : Лірика / Е. П. Гуцало. - К. : Радянський письменник, 1989. - 269 с

Экземпляры: всего:3 - Ч.З.№3(1), фб(1), КСХ(1).

Нова поетична книжка Євгена Гуцала концентровано увібрала в себе найприкметніші риси його творчості. Почерк автора безпомилково впізнається по своєрідних рефренах, схожих на ритуальні заклинання, по яскравій стилістиці.

У контексті минулого і сучасного поет осмислює духовні і моральні уроки свого покоління, думає про літературну долю і життя своїх ровесників, знаходячи соціально закономірне й індивідуально неповторне. Внутрішній зв’язок думки і почуття з природою – характерна риса цієї книжки.

 

 

006

Гуцало, Євген Пилипович.

Серпень, спалах любові : Оповідання / Є. П. Гуцало. - К. : Молодь, 1970. - 171 с

Экземпляры: всего:3 - аб(1), КСХ(1), ав(1).

Оповідання та повісті, що увійшли до книги відомого українського письменника, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Євгена Гуцала (1937- 1995), знайомлять читачів з неповторним світом рідної природи, дають уявлення про життя українського повоєнного села, вони сповнені тонкого ліризму й глибокого розуміння дитячої психології.

 

 

007

Гуцало, Євген Пилипович.

Імпровізація плоті: Ерос-епос : художественная лит-ра / Е. П. Гуцало. - К. : Посредник, 1993. - 192 с

Экземпляры: всего:5 - Ч.З.№3(2), фб(1), ав(1), аб(1).

Жанр свого нового твору відомий український прозаїк Євген Гуцало визначив як епос-ерос. Це оповідь про зустрічі і розлуки, залицяння і розчарування, про любощі і ревнощі, подружню вірність і зраду...

 

 

008

Гуцало, Євген Пилипович.

З вогню воскресли : художественная лит-ра : Мертва зона : Біль і гнів : Безголов'я: Повісті / Е. П. Гуцало. - К. : Українська видавнича група, 1996. - 432 с

Экземпляры: всего:2 - Ч.З.№3(1), фб(1).

До книги відомого українського письменника, лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, ввійшли повісті «З вогню воскресли», «Мертва зона», «Біль і гнів» та «Безголов’я». Дії в них відбуваються у роки Великої Вітчизняної війни. Автор розповідає про боротьбу з фашистськими поневольниками, героїзм радянських людей, що вистояли у цій війні і перемогли ворогів.

Сюжет повістей оповнений драматизму, персонажі стають учасниками складних пригод, на них часто чекає смертельна небезпека.

 

 

009

Гуцало, Євген Пилипович.

Таке страшне,таке солодке життя / Є. П. Гуцало. - К. : Темпора, 2014. - 688 с

Экземпляры: всего:1 - Ч.З.№3(1).

Книга вибраних творів Євгена Гуцала – це своєрідний груповий портрет українців на тлі епохи. Вона містить імпресіоністичні оповідання й новели, де відчуття гармонії людини і природи стає мірилом і сенсом людського буття, повісті, присвячені найбільшим трагедіям, які пережила Україна у ХХ столітті і які вплинули на свідомість нашої нації, і врешті – цикл публістичних статей «Ментальність орди» як спроба зрозуміти причини одвічних наших помилок і поразок, прагнення знайти вихід і вирватись із залізних обіймів «старшого брата».

Переглядів 3573