24.04.2015

До Дня перемоги над нацизмом

У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складатимуть основу, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. Скільки б років і десятиліть не минуло, люди Землі знову й знову будуть повертатися до Великої Перемоги, яка ознаменувала торжество життя над смертю, розуму над божевіллям, гуманізму над варварством.

Щороку в травні, спільно з усім прогресивним людством, ми відзначаємо День Перемоги та вшановуємо пам'ять жертв Другої світової війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам'яті людськї, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом.

Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь? Тому в Україні 2015 рік проголошено Роком ветеранів Другої світової війни та Роком 70-ї річниці Перемоги над фашистськими окупантами.

   З нагоди Дня Перемоги у читальному залі наукового абонементу бібліотеки експонується книжкова виставка: «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні», на якій представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують постаті учасників воєнних дій.

Основна мета книжкової виставки – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога у Другій світовій війні й ще раз нагадати, що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства. На виставці представлені такі розділи: «Вічна Вам шана і слава солдати Перемоги», «Наш край в роки війни», «Друга світова війна в художній літературі».

Особливої актуальності виставка набуває сьогодні, коли Україна переживає трагічні події, пов’язані зі збройним конфліктом та російською військовою агресією на південному сході нашої держави. Як і сімдесят років тому на нашій землі знову рвуться снаряди, свистять кулі, палають міста й села, гинуть люди, страждають діти... Книжкова виставка прославляє героїчний подвиг наших мужніх вояків, які ціною власного життя в минулому захистили рідну землю від ворожої навали. Цей величний подвиг є яскравим уроком патріотизму для нашої молоді, для нинішніх наших солдат, котрі сьогодні встали на захист України перед лицем озброєних терористів та агресорів. Книги ніби закликають сучасників: люди, ми повинні зупинити кровопролиття! Війни не повинно бути ніколи!

 

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою.

dp2

dp3

Переглядів 2825
Інші матеріали розділу: « Кобзарі У світлиці поезії. »
Betboo