16.04.2019

Бібліоніч «Гоголем призначена зустріч»

9 квітня  2019 року в стінах Гоголівського вишу відбулася надзвичайна креативна, творча та пізнавальна бібліоніч «Гоголем призначена зустріч», організатором якої була бібліотека та філологічний факультет університету. На сходах старого корпусу було людно. Викладачі, студенти та просто допитливі ніжинці зібралися аби поринути у загадково-містичний світ неперевершеного класика. Відкрив свято ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат історичних наук, доцент Олександр Григорович  Самойленко та директор бібліотеки Олександр Сергійович Морозов. Саме з зачитання Уставу Гімназії вищих наук князя Безбородька розпочалося театралізовано дійство. Від першої особи юні актори розповіли яскраві фрагменти дитячих та юнацьких років письменника. Безумовно, окрасою свята стали «живі скульптури» героїв гоголівських творів , які разом із Миколою Васильовичем Гоголем величаво спустилися зі сходів. Коли вони завмирали у сюжетних позах, створювалося відчуття ніби персонажі ожили та зійшли зі сторінок творів всесвітньо відомого майстра художнього слова. На святково-концертній зустрічі, яка стала продовженням заходу, студентам та бібліотекарям вдалося відтворити і Гоголя, і героїв його творів. Неперевершеним , як завжди, був  виступ студентів факультету культури та мистецтв, і безумовно порадував ансамбль народного танцю «Забава» . Інших учасників гостинно зустрічала та пригощала Солоха у бібліошинку «Смакуємо з Гоголем», якій відкрили працівники Ніжинської централізованої бібліотечної системи. Але все найцікавіше відбувалося  після заходу сонця. І дійсно, містика переповнює стіни старого корпусу університету. З сутінками  прийшло відчуття іншовимірності простору, адже все сприймалося глибше й емоційніше. Темні коридори, містичні постаті, в’їдливий дим свічок, «кімната страху» та історичні оповідки вражали навіть тих, хто щодня ходить сходинками Гоголівського корпусу. Екскурсію з тінями Гоголя  провів український вчений-філолог, літературознавець, поет, прозаїк, кандидат педагогічних наук Олександр Забарний. Заходячи у темну аудиторію, спочатку присутні здригалися від темної фігури, що стояла спиною та тримала у руках свічку. Тільки згодом зрозуміли, що то інсталяції-примари історичних постатей, буття яких перепліталося   з життям видатного майстра слова. 

Ніч закінчилася переглядом фільму "Николай Васильевич Гоголь. Истоки". 

Організатори впевнені, що такі заходи дають можливість кожному відкрити свого Гоголя, ще раз поринути у безмежний світ його творів, а комусь і реалізувати свій творчий потенціал.   І  дійсно, як сказав поет, прозаїк та лауреат Міжнародної літературної премії імені М. Гоголя «Тріумф» (2013), член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України  Олександр Забарний: «Микола Васильович Гоголь для Ніжинського університету не лише випускник, не лише історія – це символ, дух, яким опромінена вся діяльність вишу».

Галина Осіпова.

Завідувач відділу обслуговування і 

зберігання фондів бібліотеки

Фото: Ігоря Волосянкіна

та Лілі Ясанської-Журко

Переглядів 287

Image Gallery

JW_SIGP_PLG_PRINT_MESSAGE:
https://library.ndu.edu.ua/index.php/component/k2/item/557-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProGalleria27aba35c4f
joomlamodniyportal.ru
Betboo