08.05.2015

Ніколи знову!

Вечір пам'яті до 70-річчя перемоги у Другій світовій війні відбувся у читальному залі №2 бібліотеки НДУ

Скільки б не минуло років після закінчення Другої світової  війни, пам'ять про тих, хто віддав життя за свободу і незалежність України, є і буде для нас, нащадків, священною. У цьому ще раз переконалися студенти 4 курсу історико-юридичного факультету та співробітники бібліотеки, які взяли активну участь у вечірі пам'яті, що пройшов під девізом: «Зі сплаву геройства і мертвих, і живих, писалось ім’я – Перемога». Вечір відбувся в рамках місячника «Пам'ятаємо! Шануємо! Пишаємось!» до 70-річчя перемоги над гітлерівським фашизмом і був підготовлений працівниками читального залу № 2 бібліотеки університету.

«Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня» – такою  була провідна думка організатора і ведучої заходу, провідного бібліотекаря С.С. Оніщенко, вступне слово якої супроводжувалося неголосним звучанням пісень воєнних років. Хвилиною мовчання вшанували присутні героїв-визволителів, які ціною власних життів показали приклад великого служіння Вітчизні, миру і добру. Співробітник читального залу Ю.М. Ліпінська провела огляд книжкової виставки-інсталяції «Тих днів не змовкне слава», на якій були представлені не лише книжки про війну та перемогу, але й справжні музейні раритети – атрибути воїнів Другої світової війни: гвинтівка, граната, набої, гільза артилерійського снаряду, бойова каска, офіцерські погони, ордени та медалі... До увазі глядачів було запропоновано відеопрезентацію «Ніжин 1941-1943 рр. Окупація» (автори – завідувач відділу обслуговування Г.С. Осіпова  та бібліотекар Л.В. Головко). З великою зацікавленістю присутні ознайомилися з виставкою краєзнавчих періодичних видань 1944-1945 рр. із фондів нашої бібліотеки (упорядник – С.С. Оніщенко). Цікавими спогадами про викладачів-учасників Другої світової війни та організацію університетського військового музею поділився викладач нашого ВИШу, політолог, голова ради ветеранів університету В’ячеслав Йосипович Томек. З літературно-поетичною композицією «Життя торжествує в новім поколінні» виступили студенти-історики.

Особливої актуальності тема народного подвигу в роки Другої світової війни набуває сьогодні, коли на південному сході нашої держави, як і 70 років тому, рвуться снаряди, свистять кулі, гинуть наші солдати та мирні мешканці. Вечір пам'яті та книжкова виставка прославляють героїчний подвиг наших мужніх солдат, які ціною власного життя в минулому захистили рідну землю. Цей величний подвиг є яскравим уроком патріотизму для нашої молоді, для нинішніх наших вояків, які сьогодні встали на захист України від ворожої навали та терористичної загрози. Героїчний подвиг наших дідів та батьків є полум’яним закликом до наших сучасників: «Люди! Зупиніть війну! Ця жахлива трагедія ніколи не повинна повторитися!»

Час пролетів непомітно у живому, сповненому емоцій, творчому спілкуванні, але присутні не поспішали розходитися: оглядали книги, виставки та артефакти часів війни, фотографувалися. І хоча вечір пам'яті закінчився, книжкова виставка продовжує діяти. Усі, хто бажають, можуть ознайомитися з нею у читальному залі №2 бібліотеки.

Переглядів 1744
Betboo