20.03.2015

Школа-практикум для працівників відділів рідкісних книг університетських бібліотек

19 березня 2015 року працівники НДУ імені Миколи Гоголя  взяли участь в роботі Школи-практикуму для працівників відділів рідкісних книг університетських бібліотек, яке відбулося на базі Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Зі вступним словом до учасників звернулася Галина Ковальчук, директор Інституту книгознавства д-р іст. наук, професор. Вона ознайомила присутніх із метою проведення навчання – висвітлення досвіду НБУВ щодо введення до баз даних бібліографічних описів видань XIX – поч. XX ст. у САБ ІРБІС.

Особливості створення в САБ ІРБІС бібліографічних описів стародруків і рідкісних видань розглянула Катерина Лобузіна, завідувач відділу інформаційно-комунікаційних технологій. Вона зосередила увагу присутніх на таких інструментах каталогізатора, як: система кодування символів ЮНІКОД, віртуальні клавіатури, онлайн-сервіси для перевірки кириличних символів, міжнародні стандарти з кодування назв мов і назв країн, міжнародний стандартний ідентифікатор імен. Також Катерина Лобузіна розповіла про підходи, які використовують працівники НБУВ для створення в базах даних записів на видання, що входять до колекцій, а також мережеві бібліографічні та цифрові ресурси.

Окрім того учасники школи-практикуму ознайомилися з практичним досвідом працівників НБУВ щодо введення до баз даних:

·    описів  книжок XIX – поч. XX ст. (Ольга Гуль, пров. бібліотекар відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства НБУВ);

·    описів журналів XIX – поч. XX ст. (Людмила Деменко, молодший науковий співробітник відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства НБУВ);

·    описів газет XIX ст. (Ірина Швець, молодший науковий співробітник відділу газетних фондів);

·    описів колекцій (Галина Ковальчук, директор Інституту книгознавства д-р іст. наук, професор).

Наприкінці навчання учасники школи-практикуму поставили доповідачам запитання й висловили побажання на наступних навчаннях більш детально розглянути проблеми створення описів на збірники та конволюти,  питання авторитетних файлів та ін. 

За повідомленням Прес-служби НБУВ

http://www.nbuv.gov.ua/node/2047

Переглядів 1559
Betboo