02.03.2016

«День фахівця» в бібліотеці НДУ імені Миколи Гоголя

22 лютого 2016 року в рамках програми «День фахівця» в бібліотеці НДУ імені Миколи Гоголя відбувся семінар з підвищення кваліфікації співробітників. На обговорення учасників семінару було винесено важливі питання діяльності бібліотеки, спрямованої на забезпечення науково-дослідницького та навчального процесів в університеті, на розкриття та введення в науковий обіг унікальних фондових колекцій.

З презентацією на тему «Інституційний репозитарій як інструмент інформаційного забезпечення навчальної, наукової та  науково-дослідницької діяльності НДУ» виступив співробітник бібліотеки В.П.Сливко. Він зосередив увагу на стратегічних напрямках розвитку інституційного репозитарію НДУ, пояснив співробітникам його призначення, принцип дії та структуру, розкрив роль і місце бібліотеки в забезпеченні його наповнення та функціонування в інформаційному просторі університету. Відзначалося, що з моменту створення репозитарію пройшло вже більше півроку, але науковці університету не поспішають реєструватися в цьому ресурсі та самостійно публікувати там свої праці. У процесі спільного обговорення доповіді фахівці бібліотечної справи дійшли висновку, що бібліотека повинна не тільки забезпечувати функціонування репозитарію, але й активно «просувати», пропагувати його серед науково-викладацького персоналу університету, доводити і наочно демонструвати його зручності та переваги.

Презентація «Книжкове зібрання М.М. та І.М.Михайловських з колекції бібліотеки НДУ: до історії формування колекції», з якою познайомив присутніх директор бібліотеки О.С.Морозов, була присвячена  темі розкриття унікальних фондових колекцій нашої книгозбірні. У складі невеликої, але дуже цінної збірки родини Михайловських, що збереглися у фондах бібліотеки, ми бачимо унікальні видання кириличного та гражданського друку ХVІІ-ХVІІІ ст. Усі ці раритети були передані нашій бібліотеці викладачем класичної гімназії при Ніжинському історико-філологічному інституті князя О.Безбородька І.М. Михайловським у 1919 році. Наприкінці минулого 2015 року окремим виданням побачив світ каталог колекції М.М. та І.М.Михайловських з фондів нашої бібліотеки, підготовлений до друку співробітниками відділу зберігання фондів та Музею рідкісної книги.

Доброю традицією бібліотечних заходів стала активна участь в них наших гостей, фахівців, викладачів університету. Цього разу до нас завітала доцент факультету психології та соціальної роботи НДУ С.О.Борисюк. Вона презентувала бібліотеці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя безцінний подарунок – книгу справжнього Героя України, мужньої жінки-воїна Надії Савченко «Сильне ім’я Надія». Викрадена проросійськими бойовиками на Донбасі і насильно вивезена в Росію, старший лейтенант української армії Надія Савченко одна-однісінька вступила в жорстке протистояння зі злочинною політичною і судовою системою путінського режиму, не по-жіночому кинула виклик жорстокому ворогу і одержала над ним переконливу моральну перемогу. Зараз вона – депутат Верховної Ради України VIII скликання, депутат Парламентської асамблеї Ради Європи. Світова громадськість визнала Надію Савченко політичним в'язнем. Наразі ця мужня жінка продовжує перебувати в полоні на території Російської Федерації. У 2015 році Надії Савченко було присвоєно звання Героя України.

 Щиро дякуємо за безцінний подарунок усій родині дарувальників, особливо сестрі Вірі Савченко, дарчий автограф якої міститься на титулі книги, а також викладачеві університету Світлані Борисюк, яка взяла на себе благородне посередництво у справі одержання бібліотекою цінного надбання. Мужня життєва позиція Надії Савченко є для нас, українців, прикладом того, як треба жертовно відстоювати честь Батьківщини і свою особисту гідність. Із захопленням всі присутні ознайомилися з вітальним листом, який Надія Савченко надіслала з тюрми на ім’я студентів Ніжинського держуніверситету.

Переглядів 1346
Betboo