09.10.2015

Бібліоніч...

Коли ти гортаєш сторінки книги, то відчуваєш, неначе поруч сидить її автор, особливо, коли це відбувається вночі. Бібліоніч...

Звучить містично! Надзвичайно креативну, творчу, цікаву та пізнавальну бібліоніч "Гоголем призначена зустріч" організувала  6 жовтня,  до 140-річчя від часу відкриття філологічного факультету Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя,  бібліотека імені академіка М.О. Лавровського НДУ разом з Ніжинською міською ЦБС. Такий  захід, за задумом організаторів, покликаний пробудити у студентів  інтерес до читання книг, створення умов для всебічного інтелектуального, культурного та просвітницького розвитку людини. 

Нічні жанри показали, що молодь явно має наміри відвідувати бібліотеку, де проходять такі цікаві події. Ніхто навіть не міг подумати, що на цю таємничу зустріч прийде стільки бажаючих.  На захід прийшла рекордна кількість відвідувачів, більше 300 осіб, серед яких студенти, викладачі вузу та жителі міста. Через довгий час чекання «Бібліоніч» нарешті розпочалася. З початком свята учасників бібліоночі привітали декан філологічного факультету Забарний О.В, директор бібліотеки  Морозов О.С, директор  Ніжинської міської ЦБС Єкименко О. Є

Театральній студії  університету вдалося відтворити і Гоголя (Роман Федорець), і героїв його творів, що позабавляли всіх гостей, які з захопленням спостерігали за «Театральним роз’їздом після представлення нової комедії». Гості зустрілися з Оксаною (Дана Моренець) та Вакулою (Олександр Сергійчук). Цікавою і захопленою була гра  Чичикова, якого зіграв студент фізико – математичного факультету, Дмитро Яцеленко і Коробочки, яку чудово зіграла Мирослава Годунок. Неперевершеним був виступ дуету Анастасії Іваненко – Коленди та Тетяни Дяченко (клас ст. викладача А.Б. Хоменко). Всіх зачарували   голоси Ірини Шевченко ( вихованець ст. викладача Коробки В.І.)  та Ярослава Йотки (учень ст. викладача Курсона В.М). А як порадував виступ ансамблю народного танцю «Забава» (худ керівник та постановник викладач Пархоменко О.М.), лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, особливо «Кумасі». Атмосфера в залі була дійсно містично- творчою.

 Бібліотекар – професія творча і креативна. Це ще раз довела библіотекар читального залу №3 Строй В.Г., яка чудова впоралася з роллю Агафії Тихонівни.

Після перегляду фільму «Истоки», про ніжинський період життя  Миколи Гоголя,  всі присутні потрапили у бібліошинок «Смакуємо з Гоголем», де  гостинно зустрічала та пригощала Солоха (зав. б-ф №2 Н.Івасенко).    А для  бажаючих дізнатися про своє майбутнє допомогли бібліотечні ворожіння за творами  М.В. Гоголя (з роллю ворожки чудова впоролася завідувач відділу комплектування Бойко Л.Г. ) Для всіх відвідувачів  в цей день було відкрито імпровізований фотосалон «Зроби селфі з Гоголем». 

А для любителів кіно в клубі працював кінозал, де демонструвалась кінострічка  «Вій», за  однойменною  повістю М. Гоголя.

Через велику кількість учасників, на жаль, очікуваної зустрічі з привидом Гоголя не відбулося, але ми сподіваємося, що ця екскурсія обов’язково відбудеться у найближчі часи.

Організаторам дуже приємно, що завдяки   заходу  вдалося зібрати 1840 грн, які будуть використані для придбання спальних мішків та карематів танкістам Першої танкової бригади.

Бібліоніч завершилася, але маємо надію, що вона стане добрим початком гарної справи. Справи, яка принесе в наше життя трішки чарівності.

Завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова. 

Переглядів 1820
Betboo