05.08.2015

Екскурсія містом

Проходячи щодня вулицями Ніжина, ми рідко замислюємося про його історію, про тих видатних людей, які тут бували, про їхній внесок у культуру і науку. Нещодавно, суботнього літнього ранку,  директор бібліотеки НДУ імені Миколи Гоголя О.С. Морозов  провів  організовану пішохідну екскурсію, розраховану як на працівників бібліотеки так і на жителів міста, які охоче приєдналися до екскурсантів. Ідея проведення краєзнавчої пішої подорожі містом виникла з метою пізнання рідного краю. Адже багато хто в пошуках цікавих місць вирушає в далекі подорожі в межах своєї країни та поза ними, не помічаючи справжні “перлини” в рідному місті і навіть на своїй вулиці. Екскурсійна програма розпочалася зі знайомства з історією  та архітектурою однією із древніх вулиць - вулиці Гоголя.

Ми почули цікаву розповідь про Стефана Яворського та будівництво Благовіщенського собору, про створення монастирської громади та її долю у ХУІІІ ст., про пожежі, занепад, відродження….

Учасники екскурсії зізналися, що вони відкрили для себе нове місто, подивились по-особливому на звичні для ока будинки, довідалися про багато фактів з історії Ніжина, уточнили для себе походження назв вулиць. У багатьох прокинулося, а то й з’явилося почуття гордості за своє місто. Сьогодні вони зіштовхнулися з його історією, а завтра пройдуть цими вулицям зі своїми дітьми, друзями, гостями і зможуть розповісти їм цікаві історії про Ніжин..

Переглядів 1342
Betboo