31.03.2015

1 квітня – день народження видатного письменника Миколи Гоголя

З нагоди дня народження видатного письменника та вихованця ніжинської вищої школи «Гоголіана» університетської бібліотеки поповнилася ще одним унікальним виданням: «Гоголь в Нежинской гимназии высших наук: Антология мемуарів» (упорядкування, вступне слово та коментарі: П.В. Михед, Ю.В. Якубіна; СПб. Видавництво «Пушкинский дом», 2014. – 628 с.)

Унікальність видання, яке було підготовлене творчим колективом «Гоголезнавчого центру» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, полягає у тому, що вперше в одній книзі зведено повне зібрання мемуарів про ніжинський період життя видатного вихованця нашої «аlma mater». Упорядники провели титанічну працю, зібравши разом уривки зі спогадів сучасників Гоголя – його однокашників та вчителів. Матеріали збірника надзвичайно різноманітні: від щоденникових записів та спогадів окремих персон до усних переказів. Як результат – з’явилася повна картина умов та оточення, у яких відбувалося формування особистості та світогляду майбутнього генія. Різні за жанрами та глибиною, ці свідчення створюють неповторний образ юного Гоголя з усіма його суперечностями, притаманними кожній неординарній особистості. Особливого «шарму» книзі надає велика кількість цікавих ілюстрацій та портретів, які переносять читача в «гоголівський» Ніжин та знайомлять з колом його спілкування.

Книга, безумовно, стане цінними подарунком для читачів нашої бібліотеки, як для науковців, так і для студентів, що цікавляться особистістю та літературною творчістю геніального письменника.

Ознайомитися з книгою всі бажаючі можуть в читальному залі Музею рідкісної книги бібліотеки імені академіка М.О.Лавровського (вул. М.Гоголя, 4). 

Переглядів 1642
Betboo