28.11.2011

Презентація книги "Костянтин Харлампович. Нариси з історії грецької колонії в Ніжині (XVII-XVIII ст.)"

28 листопада 2011 року в Центральній бібліотеці ім. М.Коцюбинського міста Чернігова відбулась презентація книги "Костянтин Харлампович. Нариси з історії грецької колонії в Ніжині (XVII-XVIII ст.)". До книги увійшли маловідомі масовому читачеві нариси та статті академіка ВУАН Костянтина Васильовича Харламповича (1870-1932), присвячені історії ніжинського грецького братства - національно-культурної організації грецьких купців, що існувала в українському місті Ніжині впродовж XVII-XVIII ст., її комерційної та релігійно-культурної діяльності. Видання розраховане на істориків, краєзнавців, культурологів, студентів та широкий читацький загал, якому цікава історія грецько-українських економічних, політичних та культурних зв'язків у XVII-XVIII ст.

В заході брали участь: упорядник книги Морозов О.С. – завідувач Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя, Приплавко-Мілосова Л.І. – голова Ніжинського міського товариства греків ім. братів Зосимів, Острянко А.М. – кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнографії та правознавства ім. О.Лазаревського ЧНДПУ ім. Т.Г.Шевченка та Єкименко О.Є. – директор Ніжинської міської централізованої бібліотечної системи.

Учасники цікаво розповіли про просвітницьку та благодійну діяльність ніжинської грецької громади, створення книги, поділися своїми думками та планами на майбутнє.

Презентація проходила в рамках обласного літературного конкурсу "Краща книга року - 2011" в номінації "наукова література".

За матеріалами сайту Чернігівської Центральної міської бібліотеки імені М.Коцюбинського http://lib.cult.gov.ua/

Переглядів 1758
Betboo