18.02.2021

Міжнародний день рідної мови

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. В Україні це свято відзначають з 2000 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах та просвітницьких організаціях України.

Щороку питання рідної мови залишається актуальним для багатьох народів. Недарма кажуть: «Якою мовою думаєш і мрієш, така мова є тобі рідною».

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову».

Знати і берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

До Міжнародного дня рідної мови у читальній залі № 3 бібліотеки ім. М.О.Лавровського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя діє книжкова виставка «Барвінкове різноманіття – мови рідної суцвіття». На виставці представлена література з історії української мови, історії культури спілкування, крилаті вислови про рідну мову, а також література з граматики, ділового спілкування. Виставка  доповнює і розкриває красу і велич рідної мови.

Любіть і поважайте свою рідну мову!

Переглядів 142
Betboo