31.01.2020

Світ казки ассирійського народу

30 січня  2020 року у читальній залі № 2 відбулася презентація книжки «Ассирійські казки» (Київ, 2019). Зануритися в чарівний казковий світ мали змогу студенти факультету психології і соціальної роботи (спеціальність «Дошкільна освіта) та студенти ННІ філології, перекладу та журналістики.

Казка народжує мрію, дає людині крила для польоту в житті. Казки – наш перший підручник життя.  Вони будут існувати стільки, скільки будуть жити люди. А кому ж, як не майбутнім вихователям та вчителям,  у своїй професійній діяльності доведеться звертатися до такого жанру, як казка. Саме цим студентам доведеться у майбутньому допомагати малюкам відкривати світ, навчати їх  умінню бачити, розуміти, відчувати серцем, що так важливо у формуванні морально-емоційних цінностей малого українця. 

На земній кулі немає жодного народу, який би не створив свого казкового епосу. Кожен народ має свої казки і сюжети, в які він вкладає свою життєву  філософію, зумовлену побутом та історією. Як зазначила модератор заходу бібліотекар Юлія Рожок: «Ми маємо честь представити в стінах нашої бібліотеки книгу незвичайних ассирійських казок, де зібрана тисячолітня мудрість одного з найцікавіших, найунікальніших народів, які населяють сучасну Україну – ассирійців».

Пізнавально та  цікаво, як і завжди, був виступ  завідувача кафедри історії України, доктора історичних наук, професора та редактора цього видання і автора передмови  Луняка Євгена Миколайовича. Він звернув увагу на історію цього древнього народу, на іх особливості, звичаї, які вони зберігають впродовж багатьох століть.

Під час зустрічі   студенти мали змогу поспілкуватися з укладачем  збірки, представником ассирійської громади Ніжина та популяризатором ассирійської культури в Україні – Борисом Іонановим. Борис Михайлович відзначився низкою публікацій, присвячених історії та культурі ассирійців , зокрема став укладачем унікального тематичного російсько-ассирійського словника, виданого в Ніжині у 2017 році. Він провів кілька років кропіткої праці, щоб зібрати казки свого народу та укласти їх збіркою. На зустрічі автор розповів багато цікавих фактів про історію, культуру та традиції ассирійців як у своїй родині, так і в Україні. Але найголовніше для Бориса Михайловича, щоб про ассирійський народ, представником якого він є, залишилася пам’ять.

Емоційно й проникливо перегортали сторінки книги «Ассирійські казки» студенти 3 курсу факультету психології і соціальної роботи  Яна Усенко, Анастасія Мінченко, Ярослава Гришко, Яна Кунайко.

Дуже приємно, що на захід завітали  викладачі університету, мешканці міста, колеги з Ніжинської міської бібліотеки та представник управління культури і туризму Ніжинської міської ради Яніна Котляр, яка привітала Борисом Іонанова з виходом збірки «Ассирійські казки».

Близько півтори години тривало невимушене тепле спілкування. І хоча захід закінчився, але ніхто не хотів розходитися, присутні дякували організаторам та учасникам за цікаву презентацію нової книги. Бібліотека щиро вдячна Є.Луняку, Б.Іонанову, декану факультету психології і соціальної роботи О. Тимошенко, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри дошкільної освіти С. Матвієнко за чудову можливість познайомитися зі зразками усної народної творчості ассирійського народу.

Галина Осіпова.

Завідувач відділу обслуговування і зберігання фондів бібліотеки.

 

Переглядів 2317
Betboo