17.05.2019

ПРОЕКТ БІБЛІОТЕКИ ОТРИМАВ ВІДЗНАКУ

У рамках святкування Дня Ніжина, 2 травня 2019 року, в міському Будинку культури відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу професійної майстерності «Людина року-2018», який традиційно щороку проводиться у нашому місті з метою вшанування фахівців у різних сферах діяльності. Ніжинських професіоналів відзначили в 19 номінаціях.

Високу відзнаку громадськості у номінації «Культурно-просвітницький проект року» отримав проект «Меморіальна музейна кімната Юрія Лисянського», який був реалізований 2018 року на базі Музею рідкісної книги бібліотеки Ніжинського державного університету імені М. В. Гоголя. Створена ентузіастами нова музейна експозиція розповідає про життєвий шлях видатного ніжинця, нащадка шляхетної козацької  родини Юрія Лисянського, який першим з ніжинців, як капітан вітрильного шлюпу «Нева», спільно з А.І.Крузенштерном, у 1803-1806 роках здійснив навколосвітню подорож і прославив наше місто.

Від імені оргкомітету представників ініціативної групи проекту, а саме – ректора Ніжинського держуніверситету Олександра Самойленка, директора бібліотеки та Музею рідкісної книги Олександра Морозова та громадського активіста Володимира Стрельнікова, урочисто привітав з перемогою та вручив нагороду голова Ніжинського відділення ГО «Чернігівське земляцтво» Олександр Харченко.

Бібліотека та Музей рідкісної книги висловлюють щиру подяку усім активістам, які взяли участь у створенні музею, а це – більше, ніж 130 осіб! Формувати музейну експозицію співробітникам університетської бібліотеки допомагали меценати й волонтери не тільки з Ніжина, але й з різних куточків світу. Активну участь в організації роботи та координації зусиль взяли депутати Верховної Ради України та Ніжинської міської ради, підприємці, громадські активісти, блогери та дописувачі соціальних мереж… Ця висока відзнака – наша з Вами спільна перемога! Ми розділяємо її з усіма, хто зробив свій посильний внесок у створення експозиції – своїми творчими ідеями, працею, цікавими експонатами, фінансовою підтримкою… Спільними зусиллями ми довели, що разом – ми сила, і можемо втілити в життя будь-яку мрію!

Ми пишаємося тим, що наш музей насправді є інтерактивним. За короткий час активістам вдалося зібрати достатню кількість «морських» сувенірів, які відвідувачі кімнати, а особливо – діти, можуть потримати в руках. Це – різноманітні мушлі, корали, глобус, корабельний дзвін («ринда»), підзорна труба, компас і секстан – прилад, із допомогою якого визначали географічні координати... В експозиції є навіть моделі вітрильника, корабельної гармати та штурвалу… Стараннями реставраторів було приведено до ладу антикварні меблі першої половини ХІХ ст.: крісло, письмовий стіл, книжкову шафу. Унікальне факсимільне перевидання виданої в Лондоні 1814 року книги Юрія Лисянського вдалося розшукати в букіністичному магазині аж у далекій Австралії. Друковані альбоми-каталоги з описами етнографічної колекції, зібраної Ю.Лисянським, надійшли із санкт-петербурзького музею «Кунсткамера». А головні перлини нашої експозиції – це оригінальні книги та тогочасні мапи, подаровані особисто Юрієм Лисянським бібліотеці Ніжинського університету (тоді – Ліцею князя О.Безбородька) у 1824-1827 роках, оригінальні книги Крузенштерна, старовинні географічні атласи, раритетні видання про нашого земляка-мореплавця та його подорожі.

І, звичайно, ми усвідомлюємо, що аплодисменти на сцені Ніжинського міського Будинку Культури того урочистого вечора лунали на честь найголовнішого винуватця нашого свята – славетного земляка Юрія Федоровича Лисянського!

 

За матеріалами з інтернету

 

Переглядів 291
Betboo