11.03.2019

Під небом Піднебесної

Однією з найцікавіших і найзагадковіших країн на планеті –  Китаєм  подорожували студенти, бібліотекарі та викладачі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Захід відбувся в рамках оголошеного у 2019-му роком Китаю в Україні. 

Для когось із нас,  Китай – це імперія-загадка, яка сповнена таємниць і секретів. Для інших – країна-лідер в світовій економіці, стрімкі успіхи якої вражають, захоплюють. Для третіх – найбільш населена країна, яка протягом двох тисяч років була закрита від погляду всього світу. У кожного своє бачення цієї країни, але не закохатися в неї неможливо. Саме в цьому переконалися всі присутні, які відвідали захід. 

У читальній залі в цей день була святково  розташована інсталяція із китайських речей: велике та маленькі віяла, яскраві ліхтарики, сакура та  книжкова виставка «Під небом Піднебесної», де були представлені книги, які розкривають економічний та технічний розвиток країни, твори великих майстрів китайської художньої літератури. Найцінніша книга про Китай, що зберігається у фондах бібліотеки – «China Illustrata», видання 1667 року відомого німецького вченого Афанасія Кірхера, придбане у 1822 році директором Гімназії вищих наук князя Безбородька Іваном Орлаєм.

Чарівні ведучі, студенти 2 курсу факультету іноземних мов Діана Ничипоренко та Діана Міланець розповіли чимало цікавих фактів про історію країни, культуру та досягнення економіки. 

Як "Маленька червона книжка Мао Цзедуна"  стала  у свій час "іконою" у Західному світі емоційно розповів голова профкому працівників університету, історик за фахом  –  Олексій  Лейберов. 

Про особисті враження від країни у результаті майже місячного перебування у Китаї говорив кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики Євген Плотніков. 

Літературними стежками китайських письменників та поетів зворушливо провела екскурсію бібліотекар Юлія Рожок. Чудовою, мелодійною українською мовою звучали переклади з китайського української вченої, поетеси, перекладачки і мисткині Ярослави Шекери, які презентувала директор Центру співпраці з українською діаспорою Надія Онищенко. 

Безперечно родзинкою заходу був виступ  студента 2 курсу факультету культури та мистецтв Ванг Жібіна, який неперевершено виконав пісні китайською мовою (клас – старший викладач кафедри вокально-хорової майстерності, завідувачка секцією постановки голосу факультету культури та мистецтв, Відмінник освіти України Алла Хоменко; акомпаніатор  –  провідний концертмейстер   Галина Брюзгіна) та чудово прочитав вірш про Мао Цзедуна. На згадку про цей захід та з побажанням здійснити всі свої мрії заступник декана з виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри німецької мови Світлана  Благініна подарувала студенту з Китаю невеличкий гостинець з ніжинської землі. 

Цікаво було спостерігати за  дівчатами, які разом із Ванг Жібіном змагалися у  конкурсі володіння віялом, в якому несподівано проявлялися їх артистичні здібності. У формі цікавої гри «Як навчитися говорити по–китайськи за один день» намагалися розмовляти з присутніми  студенти  3 курсу факультету іноземних мов Юлія Рябуха, Юлія Міхієнко, Ванг Жібін. 

Завдяки віртуальній подорожі присутні мали змогу побувати і біля Великої Китайської стіни, і біля статуї Будди в Лешань та в схованках теракотової армії, зазирнули в сучасний китайський мегаполіс, познайомилися з традиціями та мистецтвом цієї країни. 

Наприкінці заходу, згідно давньої китайської традиції,  всім присутнім подарували домашнє печиво із прихованим  в середині папірцем, в якому кожен отримав своє особисте передбачення. 

Стародавня китайська мудрість говорить: «Подорож в тисячу миль починається з одного кроку». Сподіваємося, що наша зустріч стане тим першим кроком в пізнанні однієї з стародавніх цивілізацій світу, а когось спонукає до подорожі в дивовижний Китай.

Завідувач відділу обслуговування 

та зберігання фондів бібліотеки  

Галина Осіпова

Переглядів 314
Betboo