28.02.2019

Таблиця котра впорядкувала світ

Генеральна асамблея ООН оголосила 2019 рік  Міжнародним роком періодичної системи хімічних елементів

26 лютого 2019 року читальний зал нового корпусу бібліотеки  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  перетворився в творчу хімічну лабораторію, де центральне місце займала величезна періодична система. Сюди навіть завітав і сам Дмитро Іванович Менделєєв (студент 3-го курсу Медвідь Тарас).

Захід об’єднав понад півсотні осіб — науковців і студентів природничо-географічного факультету – біологів, географів та звичайно ж хіміків,  інших. Ініціатор заходу провідний бібліотекар Світлана Оніщенко.

Організатори зустрічі — бібліотека, кафедра хімії  та природничо-географічний факультет.

В рамках заходу  було представлено доповіді викладачів кафедри хімії. Зокрема, завідувача кафедри, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Суховєєва Володимира Володимировича, доктора педагогічних наук, професора Лукашової Ніни Іванівни, кандидата хімічних наук, доцента Москаленка Олега Вадимовича, кандидата хімічних наук, доцента Циганкова Сергія Андрійовича.

Магістри хіміки, у складі Бандуріної Дар`ї, Крук Анни, Сущеннко Інни, Татарчук Альони та Тиченко Оксани підготували цікаві розповіді про біографію Дмитра Івановича Менделєєва, а він, як говорять «… фігура рівня І. Ньютона та Ч. Дарвіна».

Учасники змогли прослухати і обговорити не лише загальновідомі факти про відкриття вченого, але й інші наукові досягнення геніального хіміка, цікаві деталі його роботи. Зокрема, науковці відзначили, що з часу відкриття закону Д. Менделєєва пройшло 150 років, але ніхто не може сказати, коли ж зміст знаменитої таблиці буде розкрито повністю.

Весело та жваво пройшла конкурсно-пізнавальна програма яка довели всім, що хімія може бути не нудною, а цікавою.

Презентацію книжкової виставки «Прижиттєві видання Д. Менделєєва із фондів бібліотеки» підготувала та провела організатор та ведуча заходу  провідний бібліотекар Світлана Оніщенко

Всі виступи супроводжувалися демонстрацією  матеріалів на мультимедійний установці. Цікавим доповненням  став перегляд документального фільму «Нереальна історія: життя та наукова діяльність Дмитра Менделєєва».

Зануритися у події та наукові відкриття 19 століття сприяла і інсценівка «Мендєлєєв  за своїм робочим столом» з усіма атрибутами: різні види колб, прилад для збирання газів; склянки;  крапельні лійки, спиртівка; баня з штативом для пробірок; чорнильниця та ін.

Студенти не розходилися, всі залюбки фотографувалися з Мендєлєєвим.

Захід мав важливе значення у виховному, пізнавальному і професійному становленні майбутніх фахівців. Адже відкриття періодичної системи елементів – одна з найбільш значущих подій в історії хімії і як теоретичної і прикладної науки. Без неї неможливо було б провести цілий ряд досліджень ХХ та ХХІ століття. Кожна країна світу використовує таблицю у процесі проведення обчислень в різних галузях наукиПрисутні мали змогу дізнатися більше про таблицю котра впорядкувала світ.

Переглядів 372

Image Gallery

JW_SIGP_PLG_PRINT_MESSAGE:
https://library.ndu.edu.ua/index.php/component/k2/item/544-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProGalleriac2422b29cb
joomlamodniyportal.ru
Betboo