06.12.2017

Бібліогодина «Видавнича діяльність ХVІІІ – поч.ХХ ст.»

5 грудня 2017 року в читальному залі для наукової роботи бібліотеки Ніжинського державного університету імені  Миколи Гоголя для студентів філологічного факультету (гр. РА-41) пройшла Бібліогодина «Видавнича діяльність ХVІІІ – поч. ХХ ст.» (на допомогу навчальному процесу).

Увазі присутніх була представлена книжкова виставка «Періодичні видання гуманітарного спрямування ХVІІІпоч. ХХ ст.».  Цей захід відбувся як «матеріалізована ілюстрація» до навчального курсу «Історія російської літературної мови». Студенти з великою зацікавленістю працювали з раритетними виданнями, про які раніше тільки читали у підручниках або чули на лекціях від викладачів. У першу чергу це журнали, які були видані у другій половині ХVІІІ століття знаним письменником і журналістом М. Новіковим – «Живописец», «Кошелек», «Пустомеля». Сподіваємося, що після того, як студенти потримали в руках видання з промовистою назвою «Детское чтение для сердца и разума», їм запамяталося, що саме М. Новіков на теренах колишньої Російської імперії став першим видавцем журналу для дітей. Захоплення викликали журнали «Современник» і «Отечественные записки», з якими студенти ознайомилися на заняттях російської літератури з викладачем Наталією Михайлівною Жаркевич ще на ІІ курсі навчання.

«Це ж жива історія! Їх же тримали в руках ті, хто навчався у нас більше ніж 100 років тому!» – такою емоційною була реакція студентів на ті матеріали, з якими вони працювали, у тому числі і на журнал «Весы», у якому на початку        ХХ ст. друкувалися всі поети «срібної доби».

Завідувач сектору Людмила Павлівна Косовських розповіла про історію бібліотеки, наголосивши, що незабаром її 200-літній ювілей. Доповідач акцентувала увагу на тому, що постійно у бібліотеці ведеться робота з упорядкування фондів та випускаються тематичні й іменні бібліографічні покажчики, зокрема «Каталог періодичних видань 1772-1940 рр. бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя», який був також представлений на книжковій виставці.

Присутні  висловили  щиру подяку працівникам університетської бібліотеки, які зберігають унікальні фонди та пропагують їх, надають можливість усім охочим долучитися до духовної спадщини, зібраної та збереженої попередніми поколіннями.

В свою чергу бібліотека висловлює подяку доценту кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Валентині Олександрівні Сидоренко за активну підтримку та допомогу в організації просвітницького заходу.

 

 Захід підготувала та провела  завідувач сектору абонементів Косовських Л. П.

Переглядів 757

Image Gallery

JW_SIGP_PLG_PRINT_MESSAGE:
https://library.ndu.edu.ua/index.php/component/k2/item/436-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BDv%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProGalleria4987e9854b
joomlamodniyportal.ru
Betboo