21.09.2017

«УКРАЇНСЬКОМУ ПИСЬМЕННИКУ ОЛЕКСІ ЮЩЕНКУ - 100»

2 серпня 2017  року минуло 100 років від дня народження старійшини української літератури Олекси Яковича Ющенка (1917-2008 ).  О.Ющенко був непересічною постаттю в українській  літературі. Ще  у юному віці  у нього зявився  нахил до літератури та  поетичної творчості. Це  і привело юнака на навчання  до  Ніжинського учительського  інституту на філологічний факультет, а після його  закінчення -    працювати до редакції чернігівської обласної газети «Молодий комунар».

У спогадах М.Рильського  про Олексу Ющенка є такі рядки: «Це був прекрасний поет з душею, який знаходив в собі талант, дивовижний дух композитора, все що творив було прекрасне».  Перша збірка віршів поета «До рідної землі» вийшла у 1945 році, а потім було  багаторічне  творче служіння нашій літературі – більше 40 книг поезії, прози, 4 збірки пісень та 7 збірок віршів для дітей.

Олекса  Ющенко був членом Спілки письменників України ( з 1944 р.), лауреатом Літературних премій імені Тичини, Хвильового, Коцюбинського, Артеменка. Нагороджений медалями та Почесними грамотами Президії Верховної Ради України, Білорусії, Чувашії. Заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури Білорусії.

Помер О.Ющенко 27 грудня 2008 року і похований  в Києві, на Берковецькому кладовищі.   Вшановуючи пам’ять про Олексу Ющенка бібліотекарі читального залу філологічного факультету підготували виставку під назвою: «Українському письменнику Олексі Ющенку – 100», на якій представлена книга з автографом поета, подарована бібліотеці Ніжинського  державного університету імені Миколи Гоголя у 2004 році.

Бажаючих відвідати виставку  запрошуємо до читальної зали філологічного факультету.

2109 3

Переглядів 650
Betboo