18.05.2017

Круглий стіл на тему "Микола Костомаров у вимірі сучасності"

Круглий стіл на тему "Микола Костомаров у вимірі сучасності", присвячений 200-річчю відомого українського історика, етнографа, письменника та громадського діяча, відбувся 17 травня 2017 року у центральній міській бібліотеці міста Прилуки. Активну участь у форумі взяли науковці, дослідники життя та творчості вченого та краєзнавці з Києва, Чернігова, Прилук та Ніжина.

У роботі круглого столу взяла участь чисельна делегація від Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Зокрема, вітальним словом до присутніх звернувся доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Ніжинського держуніверситету Євген Луняк. У промові він важливу роль творчої діяльності М.Костомарова для становлення української історичної науки. Емоційно та піднесено про стосунки М.Костомарова з Т.Шевченком розповів відомий поет, прозаїк, публіцист, кандидат педагогічних наук, доцент, декан філологічного факультету НДУ Олександр Забарний. Про проижиттєві видання наукових праць М.Костомарова, що зберігаються у фондах бібліотеки та Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, розповів директор бібліотеки та завідувач музею Олександр Морозов.

Науковий форум завершився плідним обміном думками та цікавою дискусією. Після завершення круглого столу учасники відвідали садибу в с. Дідівці під Прилуками, яка належала дружині історика Аліні Каргельській-Кисіль, де після 1875 року часто проводив час та писав свої наукові праці Микола Костомаров. Зараз у садибі ведуться роботи з музеєфікації меморіального об’єкту, пов’язаного з життям та творчістю видатного вченого. Створенням музею опікується благодійний фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

Прижиттєві видання творів М.І.Костомарова у фондовому зібранні бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Дивитись презентацію >>>

Переглядів 3847
Betboo