24.03.2017

Ти живеш у нашій пам’яті та серцях, Євгене

205-річчя видатного випускника Гімназії вищих наук князя Безбородька Євгена Павловича  Гребінки  для нашого Гоголівського вишу -  ще одна можливість глибше пізнати творчість письменника, вивчити його життєвий шлях, відкрити для себе нові сторінки його творчості,  збагнути його по-справжньому. Тому, що становлення його як особистості та письменника відбулося саме у цих стінах Гоголівського корпусу.
         23 березня  2017 року  відбувся літературно-мистецький вечір « Ти живеш у нашій пам’яті та серцях, Євгене».  Дуже приємно, що студенти реалізували задум бібліотеки НДУ імені Миколи Гоголя, щодо  популяризації його творів серед сучасної молоді. Ведучі святкового заходу (бібліотекар Строй В.Г., завідувач відділу обслуговування Осіпова Г.С., студенти факультету психології та соціальної роботи Козій І., Кривченко Т.) розповіли про життя і творчість письменника, про роки навчання Є.П. Гребінки  у Гімназії вищих наук, про перший студентський  театр в нашому  навчальному закладі, про створення п’єси-комедії «В чужие сани не садись».  А перегляд фрагментів документального фільму «Той, хто торував шлях », зйомки якого проходили і у стінах нашого університету, та презентація про письменника тільки посиліли враження від почутого та побаченого.     

         Надовго, без всякого сумніву, запамятається  пречудова вистава студентського театру «Ганц Кюхельгартен» (художній керівник Годунок М.) за однойменною комедією Гребінки «В чужие сани не садись», яку він написав у п'ятнадцять  років. Вистава вийшла настільки вдалою, що глядачі ще довго не відпускали акторів. Дякуємо Мирославі! Тобі це вдалося. Акторький склад - чудовий! (Легкодум – Антон Лисенок, Хитронов – Дмитро Яцеленко, Добров – Олександр Турчин, Миловида – Ання Левченко, Незнаєва – Юлія Кибець, Аннета – Ірина Никитенко, слуга – Костянтин Дмитренко). Не можливо упустити когось, бо всі були неперевершені!

         Із усього побаченого і почутого, як з мозаїчних фрагментів складався образ Євгена Павловича Гребінки, людини та письменника  з великою українською душею.

Завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова 

Переглядів 808
Betboo