01.03.2017

"Люди Свободи". Історії тих, хто зберіг волю в Україні та у собі

З 28 лютого  у читальному залі №2 бібліотеки нового корпусу НДУ ім. Миколи Гоголя розпочала роботу пересувна виставка «Люди Свободи»: гаранти незалежності», яку підготовлено Українським інститутом національної пам’яті.(м. Київ).  Виставка  розповідає про людей, які своєю працею та боротьбою у ХХ столітті зробили можливим відновлення незалежності України та  стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу.

На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення,  в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом із тим, це століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких — ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал.Героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті.

Виставка побудована здебільшого на ілюстративному матеріалі. Завдання тексту – зацікавити людей цими особистостями, їх життям. Найважливіше у виставці – фотографії, а найбільш промовистим елементом є очі. Очі тих людей, яких ми називаємо Людьми Свободи. Тих, які не зламалися, які боролися. Завдяки яким наша незалежність стала можливою.

Експонування присвячене 100-річчю від початку Української революції 1917-1921 років. Виставка діятиме до 4 березня 2017 року.

 

Переглядів 1342
Betboo