«Google Академія»: потужний допоміжний ресурс для наукової роботи

Бібліотека Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя надає консультації науковцям нашого навчального закладу з питань створення профілю та використання пошукової системи «Google Академія».

«Google Академія» (http://scholar.google.com)  – безкоштовна спеціалізована міжнародна пошукова система від компанії «Google», що дозволяє:

·        Здійснювати  пошук публікацій в мережі Інтернет з різних наукових дисциплін та з різноманітних джерел, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, анотації та статті з академічних видань тощо.

·        Створювати власний профіль дослідника, що надає можливість автору відстежувати бібліографічні посилання на свої статті. Можна переглядати, хто цитує ваші публікації, переглядати графіки цитувань у часі та розраховувати два наукометричні показники – h-індекс та i10-індекс.

·        Створювати свою власну бібліотеку бібліографічних посилань. Проводячи пошук у «Google Академії» Ви завжди можете зберегти той, чи інший результат пошуку у свою бібліотеку.

·        Відстежувати показники оцінки видимості та впливу статей у наукових виданнях, що допомагає авторам визначитись, де краще публікувати свої наукові дослідження.

«Google Академія» надає можливість серед великої кількості академічних дослідницьких робіт знайти документи, які найбільше відповідають вашому запиту. Для проведення простого пошуку в «Google Академії» достатньо ввести пошуковий запит і натиснути кнопку пошуку. Пошукова система автоматично оцінить та праналізує повний текст статті, автора, видання, в якому було опубліковано статтю, кількість цитувань статті в академічній літературі і відобразить найбільш релевантні записи на першій сторінці результатів пошуку.

На відміну від інших платних сервісів подібного типу (Scopus, Web of Science та ін.), «Google Академія» спирається на більшу базу даних наукових часописів та забезпечує підтримку більшої кількості мов. Тому ця пошукова система часто знаходить більше цитувань.  У веб-службі «Google Академія» може безкоштовно зареєструватися кожен автор без виключення і відшукати з допомогою цієї системи більшість своїх публікацій. У випадку автоматичного незнаходження документів системою,  решту публікацій можна додати вручну, використовуючи свій власний профіль.

Отже, у пошукової системи «Google Академія» є беззаперечний потенціал повного і точного підрахунку кількості статей автора, цитувань на його статті та індексу Гірша. Для цього потрібні тільки три прості речі: опубліковані у відкритому доступі в Інтернет статті автора, заповнений і вивірений профіль автора у «Google Академії» та доступні в онлайн-режимі проіндексовані публікації, в яких згадувалося цитування статей автора.

Такий популярний сервіс від «Google Академія», як «Бібліографічні посилання», дозволяє вченим оприлюднювати результати своїх інтелектуальних напрацювань у вигляді так званих бібліометричних портретів, де представлені усі  сфери їхньої наукової діяльності, впорядковані списки публікацій, індекси та діаграми цитувань, окреслено коло наукових інтересів тощо. У цілому бібліометричний портрет можна розглядати як візитівку вченого в Інтернеті.

Окрім персональних профілів у «Google Академії» часто створюють профілі наукових підрозділів, університетів та бібліотек, наукових журналів, симпозіумів та конференцій. Редакції ряду періодичних видань створили бібліометричні профілі своїх журналів і збірників наукових праць у системі «Google Академія». Ці профілі є своєрідним звітом наукової спільноти суспільству про результати напрацювань у певній галузі. Аналіз інформації про цитування окремих статей і журналів у цілому сприятиме оптимізації видавничої політики періодичного видання.

За матеріалами Інтернет-видань

ПЕРЕГЛЯНУТИ ДОДАТКОВО:

Інструкція «Google Академія» для початківців» (pdf)

Бібліотека Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя надає консультації науковцям та підрозділам нашого навчального закладу з питань створення профілю та використання пошукової системи «Google Академія» в науковій роботі.

 

Якщо у Вас виникли будь-які запитання або труднощі у роботі з пошуковою системою «Google Академія», звертайтеся до головного корпусу бібліотеки (вул. М.Гоголя, 4). Довідки за телефоном: 2-36-33

Переглядів 2003
Betboo