27.04.2016

Круглий стіл «Попередження та ліквідація читацької заборгованості – важливий аспект роботи відділу обслуговування»

З метою  попередження та ліквідація читацької заборгованості у бібліотеці  та підвищення відповідальності і результативності цієї роботи 27 квітня в бібліотеці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  пройшов круглий стіл на тему «Попередження та ліквідація читацької заборгованості – важливий аспект роботи відділу обслуговування».

У ньому взяли участь бібліотекарі відділу обслуговування та заступник директора бібліотеки Ворона В.А.

На засіданні були висвітлені наступні питання:

  • Організація  роботи з читацькою заборгованістю студентського абонементу (зав. сектору Ліпінська Ю.М.);
  • Методи, профілактика, дії та  пропозиції щодо зменшення відсотку боржників до мінімального ( бібліотекар Ваврик Н.О.);
  • Досвід роботи з проблеми читацької заборгованості в ВНЗ зарубіжних краінах ( бібліотекар ІІ категорії Рожок Ю. І.)

Присутніми зазначено , що робота з попередження і ліквідації читацької заборгованості - постійно в центрі уваги працівників відділу обслуговування. Вона вимагає щоденної кропіткої праці, системи, навиків роботи з людьми, витримки, тактовності, наполегливості, вимогливого ставлення до боржників. 

 Працівники відділу розробили цілу систему заходів з цієї проблеми і успішно її впроваджують,  проводять роз'яснюючу роботу для всіх категорій читачів як під час запису до бібліотеки, так і під час кожного відвідування книгозбірні. Разом з цім, учасники круглого столу відзначили, що проведення цієї  роботи залежить від тісної співпраці бібліотеки з усіма кафедрами, підрозділами університетів.

Звернувши увагу на кращі досягнення в роботі з читацькою заборгованістю серед бібліотек ВНЗ , вирішили  запозичити такі форми і методи:

  • проведення щомісячних "днів прощення" боржників;
  • встановлення скриньки для отримання книг від боржників;
  • більше уваги приділяти проведенню індивідуальних бесід з користувачами під час запису їх до бібліотеки та відвідування книгозбірні.

Також відділом були підготовлені пропозиції щодо посилення відповідальності студентів за користування виданнями, що допоможе налагодити тісніші контакти з деканатами та студентським активом.

Переглядів 1022
Betboo