22.04.2016

«Калинова сповідь поета»

«Калинова сповідь поета» під такою назвою  20 квітня у читальному залі Гоголівського корпусу  пройшов вечір поезії, присвячений  вченому-філологу, журналісту, літературознавцю, поету, прозаїку, декану філологічного факультету, доценту, відміннику освіти України – Олександру Вадимовичу  Забарному. Це була зустріч для тих, хто любить поезію, хто її розуміє, у кого є душа, хто вміє відчувати й слухати, хто прагне поринути в поетичний світ образів і зрозуміти їх. Без сумніву, поетичність – дарунок від Бога. Недаремно у народі говорять: «Вірші – це мелодія зірок».  Далеко не кожному щастить відчути захоплюючий політ думки в хвилини творчості. Поет пише вірші по велінню душі: коли вона співає або коли вона страждає.

У читальному залі, де проходив вечір, зібрались найближчі друзі,  колеги, шанувальники поета. Було багато квітів, оплесків, посмішок і, звичайно ж, віршів.

Джерело  поетичного натхнення Олександра Забарного – у пристрасній любові до поліського краю, у дослідженні людської душі, у невгамовній спразі до спілкування. Тому що саме у спілкуванні він вбачає можливість не лише духовно збагатитися, але й віддати ліризм своєї душі, неспокій серця, а ще той досвід, який придбав на перехрестях життєвих доріг. Його  Поезія  тиха й негаласлива, проте чиста і справжня. У ній немає ніякого пафосу, а лунає лиш те справжнє й українське, яке так гріє душу. У всьому цьому переконалися відвідувачі цього прекрасного дійства.

У видавництвах Києва, Чернігова, Ніжина, Прилук побачили світ  книги Олександра Забарного: збірки поезій “Пастелі Полісся” (1992), “Акорди серця” (2003), “Стежина пам’яті моєї” (2010); книги новел “Лелеки не зраджують” (1995) та “Калинова сповідь” (2011), літературознавча розвідка “До таїни образу” (1997), книга публіцистики “За лаштунками літа” (2006). А художньо-публіцистична повість “Під знаком “білої плями” (2012), отримала Міжнародну літературну премію імені М.Гоголя «Тріумф». Драма «Грішниця» (2014) з великим успіхом іде на сцені Ніжинського академічного драматичного театру імені М.Коцюбинського. Олександр Забарний – лауреат обласних літературних премій  Михайла Коцюбинського та Леоніда Глібова.

Поет розповів про те, як пишуться вірші, як приходить натхнення, ким хотів бути у дитинстві, про захоплення,  по те, що надихає і спонукає писати. Розповідь була щира й відверта, без краплини фальші, зрештою, як і вся його творчість. Присутні, затаївши подих, слухали декламування поезії автором.

Життєвою та поетичною стежинами  життя поета провели чарівні ведучі (Парубець Анна, провідний фахівець музейного комплексу та Павленко Олексій , кандидат педагогічних наук, доцент).

Поезія Олександра Забарногопісенна, його вірші покладені на музику Миколою Шумським, Володимиром Багмутом. Пісню «Поліський край» на слова поета  блискуче виконала студентка 1 курсу факультету культури і  мистецтв Анастасія Дьомочка, концертмейстер – Олексій Павленко.

Квапилися висловити свої теплі привітання Олександрові Вадимовичу: друг дитинства і брат по творчому тандему Анатолій Риженко, який приїхав на свято з Прилук; поет, прозаїк, Член Національної Спілки письменників України Анатолій Шкуліпа, який разом з Олександром Забарним відточував майстерність у літстудії Ніжинського педагогічного інституту; головний редактор газети «Український дім», член Національної спілки журналістів України, директор Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою НДУ імені Миколи Гоголя Надія Онищенко; завідувач кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури, доктор філологічних наук, професор Самойленко Григорій Васильович; керівник літературної студії «Перо» НДУ ім. М. Гоголя Олександр Гадзінський.

Найщиріші вітання отримав декан із уст своїх студентів - Годунок Мирослави (5УК) та Антоніни Бєловол (УА31). Захоплююче дійство між двома іпостасями розіграли  студент-початківець (Микита Мисник (УА41) та досвідчений студент (Дмитро Безмолитвенний (УА31).

Ще багато приятелів, друзів, колег, студентів, знайомих щиро вітали Олександра Забарного з  підсумками  його творчості.

Від колективу бібліотеки завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Мухомодєєва Н.В. подарувала біобібліографічний покажчик, який знайомить читача з науковими, публіцистичними, літературно-критичними працями та художніми творами Олександра Вадимовича, відтворюючи багатогранність його творчості та педагогічної діяльності.

Увесь святковий захід супроводжувався презентацією, де присутні побачили фото Олександра Забарного з приватного  архіву, відеоролики до пісень. Відео- та фотоматеріали підготувала та показала завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова.

Творчий вечір Олександра Забарного запам’ятався кожному з присутніх урочистістю, родинною теплотою, душевністю, щирістю. 

Бажаємо Олександру Вадимовичу наснаги й творчих злетів. Хай множаться збірки, хай більшає шанувальників. Хай неперевершені поетові вірші продовжують кликати у світ прекрасного.

Завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова.

Переглядів 1187
Betboo