27.02.2014

У вінок Кобзареві

20 лютого 2014 року, у вінок Кобзареві була вплетена ще одна квітка шани, любові та вдячності. У старовинному гоголівському корпусі нашого вузу, в шевченківській 310 аудиторії звучали безсмертні рядки поезії Тараса Григоровича Шевченка. Це були літературні читання, присвячені святкуванню 200-річчя з дня народження Кобзаря.  Проходили вони під назвою "Тарас  Шевченко і випускники  Ніжинської гімназії та ліцею князя Безбородька", а підготували їх студенти перших та других курсів українського відділення філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Моціяка Олена Миколаївна, завідувач відділу обслуговування  бібліотеки Осіпова Галина Сергіївна.

У вступному слові Олена Миколаївна зазначила, що Ніжинська вища школа відіграла важливу роль у розвитку української культури і літератури. З Гімназії вищих  наук і ліцею вийшло кілька українських письменників і діячів культури, імена яких тісно пов'язані з    Т.Г. Шевченком. Зв'язки Шевченка з вихованцями Ніжинської гімназії вищих наук і ліцею почалися з того часу, коли він був ще кріпаком, і не поривались до останніх днів життя поета.

Гарним ліричним оформленням заходу стала відео презентація"Тарас  Шевченко і випускники  Ніжинської гімназії та ліцею князя Безбородька", яку підготували працівники бібліотеки.  Зворушливо звучала лірична поезія  Т. Шевченка, Є. Гребінки, В. Забіли  у виконанні студентів.

У рамках заходів до святкування  200-річчя від дня народження         Т.Г. Шевченка на науковому абонементі бібліотеки (вул. Гоголя,4) організована   постійно діюча книжкова виставка: «Невмируща слава генія Шевченка». Розділи виставки представлені літературою, яка висвітлює життєвий та творчий шлях великого поета, художника, громадського діяча та цікаві і маловідомі факти з життя Т. Шевченка. Відвідувачі виставки можуть скористатися  творчими надбаннями  Шевченка у навчанні та в повсякденній діяльності.

Тарас Шевченко — це не минуле. Тарас Шевченко — це сьогодення, він важливий і для  молодих, хто тільки починає своє життя, і для старшого покоління, і для всіх тих, хто поєднує своє життя  з Україною.

Переглядів 1595
Betboo